Daugelis puikiausiai žino, kiek daug laiko užima nudažyti, o vėliau perdažyti medines tvoras. Skardinė tvora – tai puikus pakaitalas medinei tvorai. Šios tvoros tvoralentės išlankstytos iš stoginės skardos su dvigubais užlenkimais galuose. Jos gali būti padengiamos dažų sluoksniu dvejopai. Vienos būna matinės, turinčios žėručio efektą, skaido šviesą į šonus. Gali būti lygaus padengimo, taip vadinamos polisterio sluoksniu. Šiuo atveju, pažeidus yra labai lengva uždažyti ir pataisyti korektoriumi, kas nelabai pavyktų jei montuojate tvorą su matiniu paviršiumi. Skardinių kiemo vartų tvoralentės gali būti montuojamos tiek horizontaliai, tiek vertikaliai.

Montuojant horizontaliai

Montuojant horizontaliai, prie atraminių stulpų prigręžiami du loveliai savisriegiais, o vėliau horizontaliai montuojamos tvoralentės, kurias galima montuoti savisriegiais, bet gražiau atrodo, kuomet tai daroma kniedėmis. Kniedės yra mažesnės, mažiau matosi, tvora atrodo daug gražiau.

Montuojant vertikaliai

Montuojant vertikaliai naudojamas profiliukas, taip vadinamas skersinukas ( 40/30 mm). Jis tvirtinamas į plastikinę detalę, kuri tiesiog prisisuka prie stulpo ir prie jo tiesiog kniedijame lenteles. Pro aklinai sudėtą tvorą su 80 mm tarpeliu, iš kitos pusės uždengtu lentele, žiūrint iš priekio – nieko nematysite kiaurai. Pasukus į šonus, matosi, kas viduje. Kitas pavyzdys – iš vienos pusės susuktos lentelės su poros centimetrų tarpeliais, kuriuos galima daryti ir didesnius, ir mažesnius. Visa tai priklauso nuo kliento poreikių. Ši tvora yra šiek tiek pigesnė, nei kitos skardinės tvoros. Pastaruoju metu kainos vis kyla, o šis, ekonominis, bet tikrai ne pats blogiausias pasirinkimas. Jis tinka ypatingai tiems žmonėms, kurie mėgsta klasikinius variantus, bet tiesiog neturi laiko medinei tvorai prižiūrėti, jai perdažyti.