Esate naujakuriai naujos statybos namų kvartale ar priemiestyje? Baigiate įsirengti kotedžą, ar namą? Kiemo vartai Jums išties būtini. Kaip pasirinkti tinkamus kiemo vartus? Nuo ko pradėti?

Nebijo kamuolio smūgių

Vartai – tai namų veidas, tad ypač aktuali ir fasadinė jų dalis. Jis turi būti kokybiška, tvirta, derėti prie bendros visumos. O taip pat apsaugoti namus nuo nepageidaujamų kaimynų žvilgsnių ir svečių. Visi norime ilgalaikių ir patvarių namų gerbūvio sprendimų, privataus kiemo ir saugumo savo namuose. Anksčiau gaminamos žaliuzės savo estetika, patvarumu neprilygsta vartams, kurie dabar gaminami iš uždaro kontūro aklino rombo, tvirto užpildo lankstinio. Tai yra kiemo vartų konstrukcija, kuris nebijo kamuolio smūgių, tad jos nereikės saugoti nuo krykštaujančių ir judrių vaikų bei jų išdaigų. Jie namuose galės jaustis saugiai ir laisvai. Unikali tvirto užpildo kiemo vartų skersinių konstrukcija leidžia juos gaminti ilgesnius – taigi tarpai tarp stulpų gali siekti apie tris metrus.

Ar reikalingas kiemo vartų švyturėlis?

Kai kurie žmonės kiemo vartų švyturėlio atsisako, tačiau jį įsirengti rekomenduojama, ypač jei lauko kelias yra siauresnis. Tai yra labai patogu, nes žybsėjimas, kiemo vartų švyturėlio šviesa įspėja kaimynus, jie mato, kad iš sklypo gali kažkas išvažiuoti. Įrengti fotodavikliai momentaliai gali sustabdyti vartus. Tai apsaugo nuo grėsmės prisispausti, einant pro vartus vaikui, ar važiuojant mašina. Fotodavikliai montuojami apie 500mm aukštyje pravažiavime, vartų ar šlagbaumo judėjimo zonoje, vienas vienoje pusėje pravažiavimo, kitas kitoje ir yra nukreipti vienas į kitą. Kol jie vienas kitą mato, tol yra leidžiama pavarai užsidarinėti, jei tik atsiranda kažkokia kliūtis ir užstoja fotodavikliams vienas kito matymo lauką, pertraukia lazerio spindulį, užsidarymas yra iš karto stabdomas taip apsaugant į judėjimo zoną patekusį objektą, ar tai būtų automobilis, ar žmogus, ar gyvūnas.

Kas sutvirtina kiemo vartų konstrukciją?

Šiuose kiemo vartuose sumontuotos įstrižainės. Jos privirintos iš vidinės kiemo pusės, o tai labai sutvirtina visą kiemo vartų konstrukciją. Buvo metas, kuomet statomi vartai be įstrižainių, tuomet tekdavo naudoti gerokai didesnius profilius, o atsiradus šiam puikiam sprendimui – privirinus įstrižaines – kitaip ir nebedaroma. Kiekvienas objektas yra unikalus, tenka individualiai žvelgti į situaciją. Šiame vaizdo įraše matome, kad būtent toje vietoje, kur susistumia dveji vartai yra atsisakyta dažniausiai naudojamų tvirtinimo kampų, sumontuota tvirtinimo juosta – viršutinė gaudyklė ir apatinė gaudyklė. Kadangi sustumiami dveji vartai, kampų atsisakyta, vartai sutvirtinti kitu būdu. Daugeliu atvejų pasirinkimas priklauso tik nuo kliento poreikių, estetikos suvokimo ir finansų. Priimdami sprendimą, turite iš tikrųjų atsižvelgti į įėjimo vietą ir jį supančią aplinką. Turite aiškiai susidėlioti savo mintis, apgalvoti, kaip norite, kad vartai estetiškai atrodytų, kad įvažiavimas į kiemą būtų patogus, o kiemo vartai estetiški, patvarūs.