Prireikė tvoros ar kiemo vartų? Kadangi tai yra ilgalaikis statinys, rinktis medžiagas ir montuotojus vertėtų itin atsakingai. Sutikite – rasti kokybiškai, sąžiningai, nebrangiai dirbančius meistrus ir neužkibti ant sukčių „kabliuko“ nėra lengva. Kaip išvengti apgaulės?

Kaip klientai dažniausiai ieško tvoros ar kiemo vartų?

Geriausiai veikiantis, patikimiausias ir greičiausias būdas yra pažįstamų žmonių rekomendacijos. Jei pastarieji liko patenkinti tvoros ar kiemo vartų betonavimo, montavimo darbais, jos išvaizda ir kaina – didelė tikimybė, kad ir Jums neteks nusivilti. Kitas itin populiarus paieškų šaltinis – skelbimai. Čia nepatyręs žmogus susiduria su dideliu informacijos srautu, nes besiskelbiančių ir gražiai teikiamas paslaugas aprašančiųjų yra labai daug.

 

Kaip įmonė atrodo bendrame verslo fone?

Jei ieškote kiemo vartų ar tvoros įrengimo specialistų, pirmiausia atkreipkite dėmesį į keletą dalykų. Pasidomėkite, ar įmonė turi veikiantį internetinį tinklapį, ar ten nurodyti visi kontaktai bei juridinio asmens pavadinimas, buveinės adresas. Taip pat verta sužinoti, ar įmonė turi patalpas, kur gali pasikviesti klientus ir supažindinti su savo produkcija, paslaugomis. Nė kiek ne mažiau iškalbinga gali būti reakcija į užklausą internete ar gauto komercinio pasiūlymo lygis. Tokiu būdu neįmanoma patikrinti savarankiškai dirbančių meistrų, iš jų išsireikalauti garantijų ar, galų gale, ateityje juos pačius surasti. Tad samdoma įmonė su profesionaliais, savo darbą ir medžiagas išmanančiais meistrais suteikia daugiau pasitikėjimo ir garantijų.

Patikrinkite, ar įmonė turi profilį socialiniuose tinkluose, kaip aktyviai ten dalinasi savo darbais ir įžvalgomis, kokių komentarų ten sulaukia. Jei įmonei rūpi klientai ir ji susitvarko su darbų apimtimis , socialiniuose tinkluose matoma nuolatinė veikla. Jei to nėra, tikėtina, kad įmonė turi tiek daug užsakymų, kad bendravimas ir dalinimasis informacija su potencialiais klientais jiems nėra svarbus. Tikėtina, kad ir tvoros ar vartų teks laukti labai ilgai, nes įmonės dažnai neįvertina savo galimybių ir pajėgų, kad klientas laiku sulauktų kokybiškų paslaugų.

Kokia įmonės finansinė padėtis ir užsakymų valdymo sistema?

Verta atsižvelgti ir į įmonės kreditingumą– tai galite nesunkiai padaryti internetinėje svetainėje rekvizitai.lt . Jei įmonės finansinė padėtis kelia abejonių, yra didelė rizika, kad užsakytų kiemo vartų ar tvoros galite nesulaukti (kaip ir sumokėto avanso). Jei įmonė skelbiasi, kad atlieka pilną tvorų paslaugos paketą (gamyba, montavimas, priežiūra), joje turėtų darbuotis ne mažiau kaip dešimt darbuotojų.

Nemažai prekyba užsiimančių įmonių patys nieko negamina ir nemontuoja, o tam tiesiog samdo kitų įmonių darbuotojus. Tokiais atvejais klientui būna sudėtinga surasti atsakingus asmenis, kaltininkus ar išsireikalauti garantiją.

Ar komerciniame pasiūlyme įmonė suprantamai pateikė paslaugų ir prekių kiekius ir kainas? Tvoras perkantys klientai dažnai skundžiasi, kad daugumos įmonių pasiūlymuose informacija pateikta labai netvarkingai ir neaiškiai. Klientui turi nekilti klausimų, kiek atskirai kainuoja medžiagos ir kiek – montavimo darbai. Jei darbuotojai geba išskirti šias kainas, tai rodo jų profesionalumą ir atsakingumą. Pasiūlymas turi būti pateiktas taip, kad klientas galėtų apsispręsti ir rinktis: galbūt paslaugos jis nepirks, nes užsisakys tik vartus ar tvoros medžiagas, o montavimo darbus pasidarys pats.

Jei pasiūlymas tvorai pagaliau sudomino ir atitiko lūkesčius, būkite dėmesingi atlikdami sekančius žingsnius:

  • Tarp Jūsų ir įmonės turi būti pasirašyta rangos sutartis. Jei įmonė atsisako dirbti pagal sutartį, Jūs prisiimate didelę riziką prarasti pinigus arba gauti nekokybišką paslaugą ar prekes.
  • Avansinis apmokėjimas turi atsispindėti pasirašomoje sutartyje. Be jos nemokėkite avanso, nes tokiu atveju rizikuojate prarasti savo pinigus.
  • Būtinai susižinokite, kokias garantijas įmonė suteikia medžiagoms, darbų atlikimui.
  • Prieš pasirašydami darbų atlikimo sutartį, paprašykite, kad būtų pateiktas garantinis dokumentas.
  • Atlikusi darbus įmonė privalo pateikti Jums pasirašyti atliktų darbų aktą. Jei darbai Jus tenkina, pasirašius šį dokumentą vienas egzempliorius lieka užsakovui, o kitas įmonei.

Jei ieškote tvoros, vartų savo namams, sodui, sodybai, atkreipkite dėmesį, kokiai įmonei patikite savo užsakymą. Nuo to priklauso, kokios išvaizdos, kokybės, kiek metų ji išliks patraukli ir tvirta, kaip saugos kiemą nuo pašalinių ir nepageidaujamų įsibrovėlių, kokios reikalaus papildomos priežiūros. Dažnu atveju pigiau kainavusi tvora vietoj sutaupytų pinigų sukelia dar daugiau problemų. Dėl pigiai siūlomų paslaugų ir skubotai, neatsakingai pasirinktos įmonės kol tvora, vartai atrodys tinkamai galite patirti nemažai streso, sugaišti papildomai laiko.