Būna – gyvenimas ima ir papokštauja. Atsikėlus ryte, vartai neužsidaro, pultelis neklauso ir viskas. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kuomet kiemo vartai neužsidaro?

Bėda slypi fotodavikliuose

Devynis kartus iš dešimties, jei kiemo vartų pultelis neklauso – problema slypi fotodavikliuose. Kiemo vartuose gali būti sumontuoti dviejų tipų fotodavikliai. Patys paprasčiausi yra laidiniai fotodavikliai, sujungti laidu. Šiuo atveju kažko sudėtingo nebus, tiesiog reikėtų nuimti dangtelį ir patikrinti laidų kontaktus, ar jie nėra paprasčiausiai nukritę.

Išsisprendžia nuvalius

Jeigu sumontuoti atšvaitiniai fotodavikliai, reikėtų įsitikinti, ar jie per vasarą neužsinešė dulkių sluoksniu, o rudenį pažiūrėti, ar nenusėdo rūkas, rasa. Įranga visa tai atpažįsta kaip kliūtį ir vartai neužsidaro. Galima atkreipti dėmesį į pagrindinį fotodaviklį, įsitikinti, ar šviečia lemputės. Kiemo vartų fotodaviklio dangtelis lengvai nusiima kryžminiu atsuktuvu. Tuomet jau ryškiai matosi, ar šviečia lemputė. Jei dega žalia – įranga signalizuoja, kad kliūties nėra. Raudona užsidega, atsiradus kliūčiai. Jei lemputė nedega, vadinasi problema kažkur giliau, reikia žiūrėti, ar nenuslydo laidai. Labai dažnai bėda išsisprendžia paprasčiausiai nuvalius atšvaitą, vartai vėl pradeda puikiausiai veikti. Kiemo vartai, jų automatika – ilgalaikis pirkinys. Juos įsigyjame ne vieneriems metams, todėl norime, kad visa tai veiktų be jokių sutrikimų. Kartais trikdžiai atsiranda dėl elementarių priežasčių, kurios lengvai pašalinamos.