+370 692 10009 info@metalurga.lt

Kodėl visi norime būti verslininkais?

Publikuota: 2016-04-30

kiemo vartai vartai

Tas noras ir svajonės vilkėti madingus drabužius, vairuoti naujausią automobilį bei dirbti tik keletą dienų per savaitę – toks idealaus verslininko paveikslas turėtų būti kiekvieno, norinčiu juo tapti.

O realybėje viskas atvirkščiai... Septynios darbo dienos per savaitę, darbas visą parą, pastovus judesys ir nieko nespėjimas, chaosas ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. Taip gyvena „verslininkai“ – žmonės kurie galvoja, kad vadintis šiuo žodžiu gali kiekvienas panorėjęs.

Kodėl turime tokią didelę konkurenciją? Kodėl turime tokias nekokybiškas paslaugas teikiančias įmones? Kodėl turime tokias mažas algas? Viena iš priežasčių – visi nori būti „verslininkais“. Tai žmonės, įsivaizduojantys, kad padirbę kažkam, įgavę tam tikrų amatininko specialisto įgūdžių, nusprendžia mesti darbą ir būti „verslininkais“, nors jie net neįsivaizduoja, kas tai yra ir, kaip tai veikia... Dažniausiai protingi po metų supranta priėmę neteisingą sprendimą ir grįžta dirbti į darbus, tai, ką jie moka daryti geriausiai.. Tačiau būna tokių, kurie tai suvokia po 10 - 20 metų ir tada to prarasto laiko niekas negražins...

Kaip suprasti, kad tu pasirinkai neteisingą sprendimą, būti verslininku? Yra keletas pagrindinių klausimų. Jei į juos atsakysi teigiamai, tada pirmyn, pabandyk užsitarnauti, tą žodį „verslininkas“.

Ar tu esi nusiteikęs dirbti mažiausiai 16 valandų per parą? Ar tu nusiteikęs negauti algos neribotą laiką, o atlyginimus darbuotojams mokėti visada laiku? Ar tu nusiteikęs nešti nežmonišką atsakomybę už savo sprendimus, nuo kurių įtakos priklauso ir kitų žmonių gyvenimai? Ar tu pasiryžęs prarasti viską, pinigus, laiką, draugus, jei tau nepasiseks (statistiškai bankrutuoja velniškas skaičius verslų)? Ar tu pasiryžęs aukoti asmeninius santykius su šeima, žmona, drauge, draugais, nes būsi užsikasęs darbuose, nervai, stresas ir kitos nenumatytos aplinkybės.

Jei tu tam pasiryžęs, tu turi šansą tapti „verslininku“, kai praeisi tuos sunkius etapus, galimai galėsi džiaugtis iš amatininko, tapęs tikru verslininku. Bet tam tau reikės be proto daug laiko ir žinių, ar tu sugebėsi?

Dažnai nusprendę pabandyti, save guodžia, dirbti sau yra geriau, nes uždirbama daugiau. Eiii!!! Atisbusk!!! Apie 90 procentų nemoka skaičiuoti savo pajamų bei laiko, įdedamo į darbą jas gauti.. Jei pradėtumėte teisingai skaičiuoti, rezultatas jus labai nuliūdintų. Greičiausiai uždirbate tiek pat arba net mažiau nei dirbdami savo neblogai apmokamoje darbo vietoje. Žinoma yra ir tų, kuriem pasiseka ir jie pasiekia teisingų rezultatų, bet tai pasiekia ne vieni, o su KOMANDA.

Jei tu skaičiuoji TAIP?? Siūlau niekada nedirbti sau, arba nesvajoti ir nekurti iliuzijų apie verslus, tiesiog prisijunk prie komandos ir pamatysi, kad tavo sugebėjimai ir savybės atsiskleidus joje, sukurs daug daugiau naudos bendram tikslui nei tavo noras vadintis nepriklausomu „verslininku“. Suprask tai duota ne kiekvienam.

Paimkime paprastą pavyzdį. Tu dirbai, supratai kaip kas vyksta, Tau pakėlė atlyginimą, nes tu rodai rezultatus, sąlygos neblogos, tavo pajamos 1500 eur į rankas, tačiau Tu padarai klaidą pradedi skaičiuoti svetimus pinigus, pradedi susikurti iliuzijas, kad Tu tam verslui uždirbi, pradedi jaustis apvogtu, kad tau moka permažai, o juk tu tiek daug dirbi. Nesuvokdamas visos KOMANDOS darbo tu tampi egoistu, kuris nusprendžia spjauti komandai į veidą, į visų laiką, kuris tau buvo skirtas tapti tuo, kuo esi – specialistu, gerbiamu meistru, žmogumi turinčiu išskirtinių sugebėjimų. Tu atsisuki prieš visus ir stoji prieš KOMANDĄ, nesuvokdamas jos galios.

Tada Tu pradedi dirbti sau, formuodamas iliuziją ir patenkindamas savo vidinį AŠ. Tu esi „verslininkas“, dirbi daug, leki bėgi, telefonas skamba kiaura parą. Kaip Tu uždirbi tuos pinigus, kuriuos investuoji atgal. Kažkas sugedo, perki naują, tvarkai tą aną, judi 7 dienas per savaitę. Didžiuojies kad tavo pajamas išaugo iki 3000 Eur, kartais gal kiek daugiau. Tačiau tu visdar nemoki skaičiuoti..

Tu dirbai komandoje kur turėjai galimybes augti, tavo darbo laikas buvo 160 valandų per mėnesį, uždirbdavai 1500 Eur, tai lygu 9,375 Eur/h. Po darbo džiaugeisi turimu laisvu laiku šeima, viskas ėjosi pagal planą. Bet tu pasirinkai kitą kelią būti ,,verslininku‘‘ nors nieko apie tai nesupranti.

Dabar tu dirbi 7 dienas per savaitę, po 16 valandų per dieną, neši beprotišką atsakomybę, kovoji su pinigų srautų stygiu ir taip kasdieną... uždirbi 3000 Eur per mėnesį. O dirbi 480 valandų per mėnesį, tai reiškias tu gauni 6,25 Eur/h. Tai reiškias pasirinkęs verslinko kelią tu uždirbi mažiau pinigų, prarandi dvigubai daugiau laiko, ir sudegini daug nervų ląstelių, nes ta KOMANDA kurią tu palikai, tave su didžiausiu malonumu ir pasitenkinimu RINKOJE prarys kaip mažą žuvytę.

Na bet tu būsi pabandęs.. ar verta??

 

 

Visa puslapyje talpinama informacija yra UAB "Metalurga" nuosavybė. Plagijavimas baudžiamas pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Sprendimas: Andrius Daknys